Školní čertoviny

/ Vlasta Zálešáková

Školní čertoviny

Hlásíme, že i letos k nám do školy zavítaly hned dvě družiny pánů Mikulášů. Každý měl početnou družinu přísných čertů, rozverných čertic a krásných a laskavých andělek.

Mikuláši se svým doprovodem navštívili třídy 1. stupně. Často chválili, někde museli hříšníci slibovat nápravu a někteří výtečníci dokonce skončili v čertově pytli, jen si to představte!

Děti si pro Mikuláše připravily písničku nebo básničku a v každé třídě tak andělky rozdaly bohatou nadílku. Mimo to si děti odnesly čertovskou nebo andělskou značku a andělským prachem je škola zasypaná ještě dnes.

Když se mikulášské družiny vypořádaly s 1. stupněm, zavítaly i mezi starší žáky. Tam byly návštěvy napínavější, ale nakonec všichni žáci pokračují ve studiu na naší škole a v pekle nikdo neskončil.

Děkujeme žákům 9. A a 9. B za krásný mikulášský den. Všem přejeme, aby příští rok měli co nejméně záznamů v knize hříchů a měli jen andělské značky na čele.

AB