Školní sportovní klub v roce 2022/2023

/ Kateřina Petrová

Začínáme pondělním plaváním 3. října. Pondělí Plavecká výuka – dobrovolná (15:00 – 16:00) – máme pronajaté tři plavecké dráhy, děti budou rozdělené na tři skupiny …

Začínáme pondělním plaváním 3. října.

Pondělí

Plavecká výuka – dobrovolná (15:00 – 16:00) – máme pronajaté tři plavecké dráhy, děti budou rozdělené na tři skupiny dle své plavecké zdatnosti. Sraz v recepci plavecké haly ve 14:40. Rodiče si připlácí 50 Kč za 60 minut výuky, běžné tréninky ve ŠSK jsou 2x týdně, a to v úterý a ve čtvrtek, pondělní plavecká výuka je tréninkem navíc.

Úterý

Atletický stadion a okolí, nová sportovní hala (v hale máme pronajaté tři hrací plochy), trénink  se uskuteční v 15:00 – 16:30.

V zimních měsících (leden, únor, březen) bude probíhat výuka na běžkách ve Vysočina Aréně a okolí.

V úterý se starší děti (orientačně 6. – 9. ročník) budou věnovat tréninku volejbalu, mladší děti bude čekat všestranná příprava.

Lezecká stěna (13:30 – 16:30) je určená pro starší nebo již zkušenější lezce (přihlášené děti, žáci 6. – 9. ročníku,  se budou střídat po skupinách dle předem určených časových intervalů).

Čtvrtek

Atletický stadion a okolí, nová sportovní hala, trénink  se opět uskuteční v 15:00 – 16:30.

Dětem  nabídneme výuku florbalu, nově házenou a volejbal (máme v hale tři hrací plochy pro tři druhy sportu).

Lezecká stěna bude nově i ve čtvrtek (13:00 – 16:00) pro mladší děti (přihlášené děti, žáci 4. – 6. ročníku,  se budou střídat po skupinách dle předem určených časových intervalů + dle počtu přihlášených dětí).

Trenéři ve ŠSK pro příští rok budou:

Úterý – Zuzka Koutná, Markéta Novotná (všestrannost), Aleš Kříž (volejbal), Petr Koubek (lezení).

Čtvrtek – Lukáš Smetana (florbal), Aleš Kříž (volejbal), Tomáš Augustýn a Petr Smékal (házená), Petr Koubek (lezecká stěna).

V zimě plánujeme výuku snowboardu na svahu Harusák a v létě cyklokurz, pro starší děti vodácký kurz na Lužnici a Nežárce.

Přihlášky zasílejte na e-mail: hrdos@seznam.cz

Vlasta Holubová