ŠKOLNÍ VÝLET 1. B

/ Kateřina Petrová

ŠKOLNÍ VÝLET 1. B

Moc jsme se těšili na pátek 1. června. Ten den jsme měli naplánován náš první školní výlet. Vyjeli jsme si do nedalekého Žďáru nad Sázavou, kde jsme navštívili dnešní zámek rodiny Kinských.

Nechali jsme se provést příběhem, který se začal psát již ve 13. století. Po stopách mnichů jsme prošli areál bývalého cisterciáckého kláštera a dnešního zámku. Poznali jsme jeden den v životě mnicha. Hravou formou jsme se seznámili s opatem Vejmluvou a stavitelem Santini – Aichlem. Poté jsme si sami v Muzeu nové generace práci architektů vyzkoušeli. Po skončení vzdělávacího a tvořivého programu „Odkud je blízko ke hvězdám“ na nás čekala cesta k poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, národní kulturní památce zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

Na závěr našeho výletu jsme se prošli naučnou stezkou kolem Konventního rybníka a pak už nás čekala cesta domů.