Sněhulákový týden

/ 1.B

Sněhulákový týden

Letošní zima nám nadělila neuvěřitelné množství sněhu. K pořádné mrazivé zimě patří i sněhuláci, kteří nás inspirovali k sněhulákovému týdnu. Pro tento týden se změnil zasedací pořádek. Vylosovali jsme si kamaráda, s kterým jsme celý týden seděli v jedné lavici. Tentokráte se pracovalo a soutěžilo ve dvojicích. Sněhuláci na nás číhali v českém jazyku i matematice, v pracovních činnostech jsme si vyrobili sněhulákovou svačinku, na které jsme si všichni pochutnali. V tvořivém psaní jsme psali krátké vypravování s názvem Sněhulákův sen. To neuvěříte, co všechno se může takovému sněhulákovi zdát. Někteří sněhuláci se proměnili v kouzelníky, kteří uměli vykouzlit krásné sněhové vločky. Sněhulák Nešika, přestože byl nešikovný, rád ve snu pomáhal druhým. Jeden sněhulák se vypravil do Anglie, druhý dokonce až do Afriky, ale musel rychle nazpátek, aby se nerozpustil. Sněhulák Zimáček navštívil krásný sněžný palác, sněhulák Šikulín si přál kamaráda sněhuláka, s kterým by si mohl povídat, aby mu nebylo smutno. Po celotýdenním snažení se vítězi sněhulákového týdne staly dvě dvojice – Anežka Maršálková a Lucie Lorencová, Andrea Freiwaldová a David Lukeš. Teď máme za sebou jarní prázdniny. Počasí nám sice nepřálo, ale odpočatí jsme se vrátili zpátky do lavic, abychom se zase něco nového naučili.