Soustředění ŠSK ve Vysokých Tatrách 22. 10. – 29. 10. 2016

/ Marie Sirová

V sobotu jsme přijeli do Vysokých Tater vlakem nebo autem. Ubytovali jsme se v hotelu Rysy v Tatranské Štrbě. Svítilo sluníčko.

Soustředění ŠSK ve Vysokých Tatrách 22. 10. – 29. 10. 2016

Neděle – Ze Štrbského plesa na Popradské pleso + k cintorínu horolezců, opět krásný den.

Pondělí – Autem do Starého Smokovce (odvoz po dvou skupinách z hotelu)a ze Smokovce jsme šli na Sliezsky dom (nejvýš položený hotel ve VT) + lesem zpět. Chůze trvala kolem 6-7 hodin. Slunečno.

Úterý – prohlídka Štrbského plesa a okolí + klus kolem plesa + podpisy a foto od atletické reprezentace ČR, kterou se ŠP jen hemžilo. Odpoledne večerní běh + švihadla, kopaná + výklus, wellness, sauna.

Středa – Z Popradského plesa jsme chtěli zdolat Rysy, ale vyšli jsme jen po Žabí pleso – 1927 m, dál už to šlo jen za pomocí maček (klouzalo to). Vrátili jsme se k rozcestníku a vyšli jsme na Hincovo pleso – 1946m , někteří „makači“ vyšli sněhem až do sedlo Koprovského štítu  – 2180m. Večer opět sauna, wellness. Na nohách jsme byli kolem 8 -9 hodin. Opět jsme měli štěstí na počasí – modrá obloha, inverze.

Čtvrtek – Cílem bylo Batizovské pleso 1884m .

Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Obě skupiny se měly potkat u Batizovského plesa. Jedna skupina vyšla z Tatranské Polianky ke Sliezskemu domu a kolem něho vystoupala k Batizovskému plesu a druhá skupina šla z Popradského plesa na Ostrvu (sedlo Ostrvy má 1966m ) a pak sešla k Batizovskému plesu. Skvěle načasované, vše klapalo, počasí jako ze žurnálu. Túra trvala kolem 8 hodin. Vrátili jsme se kolem Sliezskeho domu do Tatranské Polianky.

Pátek – výklus kolem Štrbského plesa, odpoledne volno, balení věcí.

Sobota – cesta domů.

Děkujeme :o)