Svačinka na dvorku

/ Kateřina Horváthová

Na jaře jsme si pořídili na školní dvůr krásné truhlíky, které jsme s dětmi oseli a osázeli zeleninou a bylinkami. A protože nám to tam všechno krásně roste, mohli jsme si společně s dětmi připravit dobrou svačinku z vlastní zahrádky. Děti si samy namazaly krajíc chleba a posypaly si ho pažitkou a ozdobily kolečky ředkviček.

Navíc jsme na dvoře objevili i několik keřů černého bezu, a tak nás napadlo připravit bezový sirup. Děti květy bezu omyly, nakrájely na kolečka citron, přidaly několik stonků máty z našich truhlíků a zalily převařenou vodou. Paní vychovatelka potom doma šťávu přecedila do hrnce a svařila s cukrem. A musíme se pochválit, sirup chutná báječně!!