Ten dělá to a ten zas tohle

/ Kateřina Horváthová

Ten dělá to a ten zas tohle

Tak se jmenuje celoroční projekt školní družiny. Každý měsíc si budeme s dětmi povídat o nějakém zajímavém povolání. V září, kdy si společně s dětmi tvoříme pravidla soužití v družině, jsme pozvali na besedu ty, kteří mají v náplni práce kontrolovat dodržování pravidel silničního provozu i zákonů naší země. Popovídat si za námi přišly příslušnice městské policie. Vyprávěly o tom, co všechno musí takový policista umět, jak a kdy může zakročit, co všechno nosí na opasku a jak může zločince zneškodnit. Na závěr besedy si děti mohly prohlédnout obušky, zbraně a mohly si vyzkoušet pouta.