Tréninky ve Školním sportovním klubu

/ Kateřina Petrová

Tréninky ve Školním sportovním klubu (dále jen ŠSK) pro školní rok 2020 – 2021.

Zdravíme všechny menší i větší zájemce o sportování rozvíjející tělo i duši. ŠSK je určen pro děti, které se chtějí naučit základy sportů, jimž  se mohou věnovat v okolí NMNM (běžky, sjezdovky, horská kola, běh, kolečkové brusle….), ale také ve vnitřních areálech (plavání, florbal, lezení v nové hale, gymnastika, míčové hry, squash, badminton, stolní tenis…).

Naše město ŠSK podporuje, a proto je zájem o sportování veliký. Každým rokem se přihlásí do ŠSK  přes 150 dětí. Přijímáme děti 1. – 9. třídy z obou základních škol i gymnázia. Zaplatí poplatek 600 Kč za pololetí.

Ve ŠSK existují tři sekce:

1) Nejmenší děti  1. – 3. třídy – rozvíjejí základní sportovní dovednosti (běh, běh na lyžích, atletika, práce s míčem, kolečkové brusle, hry v přírodě, závodivé hry…). Tréninky probíhají v úterý (14.30 – 15.30) a ve čtvrtek (13.00 – 14.00) pod vedením paní Ilony Špinarové (ilonaspinarova@seznam.cz).

2) Moderní gymnastika – skladby se švihadlem, obručí, míčem, stuhou… cvičí dívky 1. – 9. třídy pod vedením paní Lenky Zdražilové. Tréninky se konají dle věku děvčat (pondělí, středa a čtvrtek), nutná je domluva s paní trenérkou (tel. 723 824 787).

3) Větší děti 4. – 9. ročníku – pravidelně na podzim a na jaře jezdí v rámci tréninku na horských kolech, v zimě trénují na běžkách, naučí se jezdit na sjezdovkách a snowboardu na svahu Harusák.

Každé pondělí probíhá výuka plavání, každé úterý se bude hrát florbal, zdolávat lezecká stěna v nové hale. Samozřejmostí jsou tréninky v tělocvičně, nové hale a na atletické dráze, kde děti rozvíjejí rychlost, výbušnost, rychlost reakce, práci s míčem a kolektivní sporty. Tréninky se konají v úterý (15.30 – 17.00) a ve čtvrtek (14.30 – 16.00), pondělní plavání (15.00 – 16.00).

Vše je o sportovní pohodě, nikdo nás nehodnotí za sportovní výsledky dětí, důležité je, že si děti vybudují kladný vztah ke sportování.
Děti můžete přihlásit do ŠSK přes tento mail: hrdos@seznam.cz
Vedoucí celého ŠSK je trenérka Vlasta Holubová (777 783 167).