V pohledecké základní škole výletujeme

/ Vlasta Zálešáková

V pohledecké základní škole výletujeme

Spolek rodičů při Základní škole Pohledec 24. června 2017 uspořádal krásný zájezd dětí pohledecké školy a jejich rodičů do jihlavské zoologické zahrady a zábavního parku Robinson. Užívali jsme si krásného  počasí k prohlídce klasických i nových expozic se zajímavými exponáty, děti si užily také atrakcí nejenom v prostorách ZOO, ale následně i celé odpoledne v parku Robinson. Skákací park je ideálním místem pro vybouření dětské energie, a proto jsme při návratu byli příjemně unaveni, ale maximálně spokojeni z příjemných zážitků. Výlet jsme uspořádali za přispění grantového programu města Nového Města na Moravě a z finančního výnosu kulturních akcí Základní školy Pohledec.

Na sportovní výkony v parku Robinson se děti zodpovědně připravovaly. Vždyť také celou zimu poctivě jezdily společně se svými spolužáky na kurzy plavání do Městských lázní v Novém Městě na Moravě. Výuka plavání jako součást povinných osnov a zdokonalování již získaných dovedností byla také podpořena z poskytnutého grantu Nového Města na Moravě.