Velikonoce v penzionu

/ Jan Krakovič

Velikonoce v penzionu

Jak už se stalo tradicí, i letos jsme na Velikonoce zavítali do Domu s pečovatelskou službou s velikonočním pásmem plným jarní nálady. Tentokrát jsme si program připravili my – třeťáci.
Babičky jsme přivítali ptačí písničkou s tanečkem Vrabec a sýkorka. Následovalo pásmo o tom, jak se příroda na jaře probouzí a ukázali jsme velikonoční zvyky pašijového týdne, velikonoční hádanky, nechyběla pohádka O slepičce a kohoutkovi.
Babičkám jsme položili tyto hádanky:
Co je to?
Není ani na zemi, ani na nebi,
a přece má jednou za rok svátek.
(Je to zvon, protože na Velký pátek nezvoní.)

V modré díži mazaneček,
sám se uhnět, sám se peče,
máslo z něho na zem teče.
(Slunce)

Máme spoustu kočiček,
ani jednoho kocoura.
Máme spoustu kočiček,
ani jedna nekňourá.
(Kočičky ve váze)

Má na zadečku bílou tečku
a člověka se poleká.
Jak ho tuší, zvedne uši,
zavětří –
a je rázem v povětří.
(Zajíc)
Rozloučili jsme se písničkou Malovaná vajíčka a koledou Pomlázka. Babičky jsme vymrskali a předali jim dárky pro potěšení. Poté následovala velikonoční dílna, v které jsme vyrobili okenní dekoraci v podobě vajíčka se zajíčkem a poletujícím motýlkem.