II. základní škola

Velký úspěch na Zimní olympiádě dětí a mládeže 2023

/ Kateřina Petrová

Veliký úspěch Matyáše Havlíka v běžeckém lyžování.

O veliké překvapení na zimní olympiádě se postaral žák naší školy, Matyáš Havlík (8. A), který reprezentoval kraj Vysočina v běžeckém lyžování. Závody proběhly ve Vrchlabí dne 23. 1. – 24. 1. 2023.

Matyáš vybojoval úžasné 2. místo mezi staršími kluky v disciplíně 3 km volně. Na 21. místě doběhl ve stejné disciplíně Marek Hradil (7. B). V závodě na 3 km klasicky Matyáš Havlík skončil na parádním 4. místě a Marek Hradil doběhl na pěkném 19. místě. Matyáš ještě startoval ve  štafetovém závodě (MIX), jeho štafeta skončila na 7. místě.

V biatlonu náš kraj reprezentoval Jan Kunstmüller (8. B). Závodil ve sprintu na 4 km klasicky v kategorii mladších žáků, kde skončil na krásném 9. místě. V závodě s hromadným startem na 5 km volně obsadil 18. místo. Jeho štafeta na 3 x 2 km volně skončila na 8. místě.

Klukům děkujeme za výbornou reprezentaci kraje Vysočina a naší školy!!!!