Vůně medu – 3. A

/ 1.B

Vůně medu – 3. A

I v letošním školním roce jsme jako třeťáci zavítali na tradiční včelařskou výstavu Vůně medu. Výstava byla dobře připravena a my se dozvěděli mnoho zajímavého ze života včel. Nejvíce se nám líbil prosklený úl se živými včelami a zaujala nás informace – pokud by vyhynuly všechny včely, do 4 let by vymřelo celé lidstvo. Tak už víte, proč jsou pro nás včely tak důležité? Pan včelař nám také vyprávěl, co všechno musí udělat, než se takový med vyrobí. V závěru výstavy jsme mohli začít nakupovat všelijaké medové perníčky, svíčky, voňavé krémy a řadu dalších drobných suvenýrů. Při nakupování jsme využili naše znalosti z matematiky a to z násobilky, protože jsme si už dokázali spočítat, kolik korun zaplatíme například za 5 perníčků, když cena jednoho perníčku je 7 korun. Včelařům děkujeme za výstavu a jejich péči o včely.