Výlet do bystřického Edenu – 3. A

/ 1.B

Výlet do bystřického Edenu – 3. A

Ve čtvrtek 13. října naše třída zavítala do centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem, kde pro nás byl připraven program Procházka rájem. Navštívili jsme farmu, kde jsme se seznámili s jednotlivými druhy hospodářských zvířat a svezli se na koních. Dále jsme si prohlédli Panské stavení a vytvořili si vlastní rodokmen. Program pokračoval návštěvou horácké vesničky. V pazderně a tkalcovně jsme si ukázali zpracování lnu ve lněné plátno, u babky kořenářky přivoněli k bylinkám a dále navštívili včelaře a mlynáře. Zbyl i čas na nákup drobných suvenýrů v lékárně. Výlet jsme měli za odměnu, protože v minulém školním roce jsme vyhráli celoroční sběr hliníku, pomerančové a citrónové kůry a za získané peníze jsme jeli objevovat život v horácké vesničce. Ve třetí třídě nesmíme usnout na vavřínech a musíme se snažit, abychom obsadili zase nějaké pěkné místo a mohli jet na další výlet.