Výlet do Dračí říše

/ Iva Hubáčková

21. října v pátek jsme v první hodině zaslechli tiché fňukání. Za tabulí vykukoval drak, který byl smutný, protože neměl kamarády.

Výlet do Dračí říše

Rozhodli jsme se, že mu pomůžeme. Hned jsme se pustili do práce. Vyrobili jsme papírové draky a plnili jsme dračí úkoly. V básničkách o drakovi jsme hledali rýmy, četli jsme slabiky v rozfoukaném podzimním listí, zkusili jsme nakreslit draka jedním tahem, hledali jsme čísla a počítali příklady. Smutný drak se začal usmívat a byl rád, že má 21 nových kamarádů. Za odměnu nás pozval do Dračí říše. Nejprve jsme u brány museli poskládat dračí puzzle. Všichni jsme to zvládli, a tak jsme se vydali na průzkum. Prolézali jsme dračí jeskyní, brodili jsme se přes řeku, lezli jsme na vysokou horu, u dračího doupěte jsme na ocas vázali barevné mašle, přecházeli jsme přes hlubokou propast. Z výletu jsme se vrátili před obědem, což bylo v pravý čas, protože nám pořádně vyhládlo.