Výprava ke krmelci

/ Marie Sirová

V lednu jsme si v prvouce povídali o zimní přírodě.

Výprava ke krmelci

V pracovních činnostech a ve výtvarné výchově jsme vyráběli krmítko s ptáčky. V matematice jsme ve skupinách počítali příklady a poskládali obrázek se zvířátky u krmelce. Domluvili jsme se, že společně vyrazíme do lesa a zvířatům v letošní tuhé zimě pomůžeme. V pátek jsme se po první vyučovací hodině posilnili svačinou, do batohů jsme připravili kaštany, suché pečivo, mrkev a jablka, teple jsme se oblékli a vydali jsme se kolem rybníků do lesa Ochozy. Cestou jsme v modřínové aleji pozorovali veverky a sýkorky. Na rozcestí u Huberta jsme odbočili do Zahradníkova kouta a za chvíli jsme byli u krmelce. Protože čerstvě nenasněžilo, bylo obtížné rozeznat stopy zvířat, ale podle zaječích a srnčích bobků jsme poznali, že zvěř ke krmelci chodí. Vyprázdnili jsme batohy, zahřáli se teplým čajem a vyrazili jsme zpátky do školy. Mráz pěkně štípal, sluníčko svítilo, a tak jsme si užili zimní výpravu do přírody se vším, co k pravé zimě patří.
1. B