Výsev bylinek pro penzion

/ Simonová Gabriela

Výsev bylinek pro penzion

Období distanční výuky mnohým z nás napomohlo k získání nových zkušeností. Zapojili jsme se tak v našich rodinách například k pracím v domácnosti, ale také na zahradách. Právě zkušenosti nabyté v oblasti zahradničení jsme skvěle využili ve škole při pracovních činnostech (předmět Člověk a svět práce). Paní učitelka nás totiž poprosila o pomoc s vysetím semínek v rámci spolupráce s Domem s pečovatelskou službou (penzionem).

Rozdělili jsme se do menších skupinek, v nichž jsme do truhlíků připravili substrát pro následné vysetí. Každý truhlík jsme také z praktických důvodů označili zápichem s obrázkem a popiskem vysetých semínek.

Na závěr naší práce bylo úkolem každé skupinky seznámit zbývající část třídy s několika zajímavostmi o vyseté rostlince, které jsme si vyhledali na internetu.

Věříme, že bude o semínka dobře postaráno a že klientům v penzionu poskytnou rostlinky radost i užitek.

Třída 5.A