Výstava ke 100. výročí vzniku Československa

/ 1.B

Výstava ke 100. výročí vzniku Československa

Oslavy k výročí republiky jsme na naší škole odstartovali komentovanou výstavou, kterou jsme připravili pro žáky 1. stupně. Ve skupinách jsme zpracovali různá období a životopisy osobností naší země – T. G. Masaryka, školství, průmysl, Vincence Makovského, Václava Havla, Hradní stráž a další. Z domácí sbírky jednoho z rodičů nám byly zapůjčeny rekvizity – stejnokroje Hradní stráže, replika sochy heraldického lva, vlajka, helmy a trubka používaná v bojích 1. světové války. Ve skupinách jsme nakreslili státní vlajku, lva, malý státní znak. Obrázky jsme rozstříhali a udělali z nich puzzle. Potom jsme se už pustli do samotné instalace výstavy. Pověsili jsme projekty, rozestavěli rekvizity a naaranžovali stejnokroje Hradní stráže. Celý týden se v naší třídě 5.C střídali spolužáci z 1. stupně a jejich paní učitelky. Provedli jsme je výstavou a odprezentovali naše projekty. Ve skupinách pak děti skládaly puzzle vlajky, lva a malého státního znaku. Mohly si vyzkoušet stejnokroje Hradní stráže, helmy z války a z prvorepublikového školství klečení na hrachu. Věříme, že si děti i dospělí výstavu užili a odnesli si spoustu užitečných informací a zážitků.