Vzdělání pro budoucnost – 25. Mezinárodní daltonská konference

/ Eva Pešková

Vzdělání pro budoucnost – 25. Mezinárodní daltonská konference

5. května 2022 proběhla jubilejní daltonská konference. Pozvání přijali všichni zástupci českých daltonských škol a přijelo mnoho zástupců zahraničních škol. Dopolední slavnostní program probíhal v Nové radnici na Dominikánském náměstí v Brně. Vyslechli jsme poutavé přednášky zakladatelů a programátorů daltonského školství v zahraničí – Roel Röhner /Dalton pro budoucnost/, Agáta Sowińska /Dalton ve světě/, Naoko Nunomura /Dalton v Tokiu/, René Berends /Žákovská autonomie a dalton/, Bob Kartous /Vzdělávání pro 21. století/, Karel Rýdl /Inovativní trendy/. Odpolední část již probíhala na základní škole v ulici Husova a byla věnována workshopům. Pro naši školu byla konference opět velmi přínosná. Obhájili jsme titul daltonská škola.