VZPoura úrazům

/ 1.B

V předvánočním čase na naší škole proběhlo v rámci projektu VZPoura úrazům setkání s Pavlem Brožem, který nám poutavě sdělil svůj životní příběh,

VZPoura úrazům

kdy kvůli nešťastnému skoku do bazénu zůstal na vozíku. Celé setkání bylo zaměřeno především na prevenci dětských úrazů. Děti byly vhodně začleněny do probírané tématiky, mohly si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je pohybovat se na invalidním vozíku. Na setkání jsme ve vyučování navázali projektovým dnem Dětství bez úrazů, při kterém jsme si zopakovali znalosti získané při setkání s Pavlem a dále je rozšířili o nové. Závěrem si přejeme, aby lékařská věda pokročila zase o kousek dál a takto hendikepovaným lidem mohla navrátit alespoň částečně trošku pohybu. Pavlovi přejeme, aby uskutečnil takovýchto setkání co nejvíce.