Zábavný den s knihovnou, výstava strakatého skotu

/ Marie Sirová

Zábavný den s knihovnou, výstava strakatého skotu

Zábavný den s knihovnou a 13. výstava strakatého skotu v Radešínské Svratce – to vše na nás čekalo ve čtvrtek 15. září. Školní aktovky jsme nechali doma a za krásného slunečného počasí jsme se nejprve vydali do novoměstské knihovny, kde byl pro nás připravený den plný soutěží, zábavy a odměn. Na parkovišti za kulturním domem na nás čekal pohádkový Ferda Mravenec, Krakonoš se svou sojkou, kapitán Jack Sparrow a v knihovně kněžna Libuše s Karlem IV. S velkou chutí jsme si zasoutěžili a od Karla IV. dostali sladkou odměnu. Poté následoval odjezd na výstavu strakatého skotu do Radešínské Svratky. Někteří z nás našli šampiónku kravičku Bertu, o které nám minulý školní rok četla spisovatelka Zdeňka Šiborová, která knihu Kravička Berta napsala. Na výstavě se také soutěžilo a odměna byla tentokrát v podobě mléčných výrobků a balónků.