Září v 1.B

/ 1.B

Září v 1.B

První školní měsíc máme za sebou. 2. září jsme jako prvňáčci poprvé zasedli do školních lavic. Přivítala nás paní učitelka spolu s Křemílkem a Vochomůrkou. To jsou naši noví kamarádi, s kterými se budeme setkávat při učení po celý školní rok. Chodíme do 1.B a je nás 12 děvčat a 10 chlapců. Všechno je tu pro nás úplně nové – školní lavice, interaktivní tabule, pěkné učebnice a pracovní sešity. Našli jsme si nové kamarády, stanovili pravidla třídy a zhotovili tablo 1.B. Také jsme byli na našem prvním společném výletě.  Putovali jsme za studánkou Salvátorkou. Paní Sára a Sylva si pro nás připravily výukový program o přírodě. Prozkoumávali jsme hmyzí říši, hledali pobytové stopy a poznávali lesní zvířata. Dokonce se nám podařilo spatřit veverku a asi nejvíce nám chutnala obyčejná voda ze studánky. V dalších měsících nás čeká spousta práce a všichni věříme, že to zvládneme. Tak hurá do toho, abychom se naučili číst, psát a počítat.