Září ve 4. B

/ 4. B

Září ve 4. B

Prázdniny utekly a my jsme se opět sešli v naší třídě. Přibyla nám nová spolužačka a jedna lavice. Už je nás třicet. I když jsme začali pomaličku, stejně to byl pro mnohé šok. Místo sladkého prázdninového nicnedělání je tady zase pěkná dřina. Prvních 14 dní bylo pozvolné. Protože bylo krásné počasí, učili jsme se i na novém dvoře. O přestávkách jsme okusili novou horolezeckou stěnu, lanovou pyramidu, basketbalový koš. Knihovna si pro nás 15. 9. připravila soutěžní dopoledne s Karlem IV. Pak nás čekal autobus a odvezl do Svratky na výstavu skotu. Každý dostal lísteček a plnil úkoly. Odměna byla sladká. Koncem září jsme si zahráli na velké rádce a strávili jsme celý den s prvňáčky. Pomáhali jsme jim vyplňovat pracovní listy, učili jsme je stříhat nůžkami. Připravili jsme pro ně tiskátka z brambor, kterými vyzdobili krtečkovi kalhoty a pak jsme na našem novém dvoře připravili pro malé kamarády soutěže zaměřené tematicky na podzim. Ještě jsme stihli si začít dělat řidičák na kolo v rámci BESIPU. Ujal se nás pan policista. Nejdříve proběhla teorie a pak praxe na spodním hřišti. Křižovatky a značky nám občas dělaly problémy, ale snad si řidičák zaslouží všichni. Poslední část nás teprve čeká a zkoušku snad zvládneme všichni.