Zdravá třída

/ Kateřina Petrová

Zahrát si na dobrodruhy, kteří zdolávají nejrůznější překážky a nejsou v náročných situacích sami, to byl náročný úkol pro všechny žáky třídy 5.C. Zvláštní situace …

Zdravá třída

Zvláštní situace si pro děti přichystaly pracovnice Portima v rámci programu Zdravá třída. Děti si vyzkoušely překonat pomyslnou bránu, když se musely mlčky společnými silami dostat na její druhý konec. Snažily se udržet  na lávce vytvořené z lana a společně se seřadit podle zadaného klíče. Na lanovém voru prokázaly svou schopnost komunikace, zůstaly stát na malém kousku imaginárního území, aniž by vkročily mimo vymezené místo. Ostrov s hvězdou byl jeden z posledních úkolů. Děti držely lano, ze kterého společně vytvořily tvar hvězdy.

Úkoly nebyly vždy jednoduché, ale společnými silami byly děti schopny prožít sílu spolupráce, komunikace, diskuze i tolerance.