Zemědělská výroba v praxi

/ Kateřina Petrová

Zemědělská výroba v praxi

Firma Agrootom marketing uspořádala 8. listopadu pro žáky 7. a 8. ročníku naší školy odborný seminář s exkurzí v Zemědělském družstvu Nové Město na Moravě. Žáci si nejdříve poslechli prezentaci bystřické zemědělské školy, aby měli konkrétní představu, v jakých oborech by mohli v zemědělství jednou pracovat. Poté s nimi na téma Zemědělství a venkov Kraje Vysočina diskutovali a soutěžili představitelé Kraje Vysočina.

Druhou část dopoledne strávili sedmáci a osmáci v Nové Vsi, kde se seznámili s provozem zemědělské společnosti. Prohlédli si zajímavé stroje, nahlédli do provozovny vyrábějící bioplyn a do dílny, v níž se opravují stroje, pohladili si právě narozené telátko anebo obdivovali statné býky.

Exkurzi zakončili všichni příjemně – dobrým obědem. V administrativní budově zemědělského družstva dostali všichni chutný řízek s bramborem.