Zima v Pohledci

/ Šárka Roháčková

Zima v Pohledci

Letošní zima nám dopřává opravdu bohaté zásoby sněhu. My jsme nadšeni, ale zvířátkům a ptáčkům přináší sněhová nadílka velké starosti. Myslíme na ně, u školy máme krmítko, kam paní školnice pravidelně sype semínka a věší lojové koule, a to pak je z okna podívaná na hejna sýkorek a vrabců, která se sem slétají. Pamatovali jsme i na lesní zvěř a jednoho zachumeleného dne jsme se spolu s myslivcem panem Holkem vydali s batohy plnými pochoutek k lesu. Pozorovali jsme stopy, vyslechli zajímavé povídání o těžkém životě zvířátek v zimě a nakonec jsme nachystali v houští srnkám a zajícům vydatnou svačinku.

My děti si zimu užíváme báječně! Každý den trávíme odpoledne ve sněhových peřinkách, stavíme hrady, sochy, sněhuláky a bojujeme spolu při koulovacích bitvách. Všichni jsme si donesli do školy běžky a už tři dny se zdokonalujeme v lyžařských dovednostech. Krkolomných pádů je spousta, ale legrace je ještě víc a lyžování nás moc baví. Naučili jsme se toho spoustu, a tak si troufáme závodit na párkových závodech, které se konají už tuto neděli 20. ledna v Pohledci.

Po sportovním výkonu všem vyhládne, a proto jsme se v hodině pracovních činností věnovali výrobě pomazánek, abychom připravili hostinu pro celou školu. Vyhledali jsme recepty, nakoupili ingredience a pak už vypuklo velké krájení, strouhání a míchání. Hotové pomazánky jsme krásně naaranžovali spolu se zeleninou, pečivem na talíře do jídelny a královské hodování mohlo začít. Po našich „jednohubkách“ se jen zaprášilo, a to znamenalo, že jsme obstáli na jedničku s hvězdičkou.