Zoologické výpravy druháků

/ Kateřina Petrová

Zoologické výpravy druháků

V květnu jsme navštívili záchrannou stanici v Pavlově, kde se starají o hendikepované živočichy. Povídali jsme si o pravidlech pro kontakt s mláďaty divokých zvířat, viděli jsme krmení malých sýkorek, prošli jsme celou záchrannou stanici a dozvěděli se mnoho zajímavých informací o životě dravců, netopýrů, veverek, vydry a mnoha dalších živočichů. Nakonec jsme vypustili do volné přírody ježka.

V červnu jsme si užili program Breberky kolem nás, který připravily lektorky z Domu přírody Žďárských vrchů. Na Blatinách jsme pozorovali bezobratlé živočichy, které jsme „lovili“ v lese a v tůňkách. Zjistili jsme, jak je říše bezobratlých pestrá a zajímavá.