Zpíváme Ježíškovi

/ Kateřina Petrová

Zpíváme Ježíškovi

Čtvrteční odpoledne 22. 12. 2016 ovládla všechny účinkující a přihlížející, kteří se shromáždili v novoměstském kulturním domě, slavnostní nálada. Na jevišti ožil známý vánoční příběh o narození Ježíška. Sbor zpěváčků a skupina hudebníků pod vedením pana učitele Novotného zahrály a zazpívaly staré vánoční písně. Některé z nich se ovšem nadšenou interpretací dětí  proměnily v současnější. Jejich obsah dotvářely menší děti i jejich paní učitelky jako andílci, uličníci, pastýři či hvězdy, větší děti se představily jako biblické postavy. V sále se rozhostila sváteční nálada.

Doufáme, že pohoda, která se objevila ve tvářích přítomných diváků i vystupujících, přetrvala do dalších dnů.