Zprávičky z 2. B

/ Eva Pešková

Na jeden den jsme si zahráli na reportéry a sepsali jsme události z naší třídy v novém roce.

Zprávičky z 2. B

Bobování

V některých hodinách tělocviku jsme šli na boby. Byl krásný den a my šli na velký i malý kopec. Každý jsme si vzali svoje boby. Někteří zkoušeli i cizí, jak jezdí. Dávali jsme si závody, jezdili ve vláčku. Prostě zábava. Asi po dvou hodinách jsme byli unavení a mokří. Naštěstí přišla Markova máma a donesla nám v termoskách teplý čaj. Byl dobrý. Po cestě do školy jsme se svezli u dopravního hřiště. Bylo to dost vydřené. Pak jsme šli na oběd a domů. Bylo by super, kdyby takových tělocviků bylo víc.

Filip Komínek, Honza Kunstmüller

Vysvědčení

Největší událostí pro nás a všechny děti bylo předávání vysvědčení. 31. 1. v úterý jsme dostávali vysvědčení. Děti  dostaly vysvědčení podle toho, jak se učily a chovaly. Tři děti dostaly i pochvalu třídní učitelky. Já, Ondra jsem měl samé jedničky. Doma jsme to oslavili, tak přijeli příbuzní. Já, Martin u nás jsme také oslavovali, že k nám přijeli příbuzní. Doufáme, že nám tyto známky vydrží až do maturity

Martin Petr, Ondra Hiesböck

Recitační soutěž

1. února proběhlo třídní kolo recitační soutěže a postoupily čtyři děti. Jmenovaly se: Hana Nepustilová, Víťa Drdla, Verča Červinková a Vojta Nushart. 8. února bylo školní kolo v něm soutěžili vítězové z 2. A, 2. B, 3. A, 3. B, 3. C . První byla Ema z 3. A, na druhém místě se umístila Maruška z 3. C a dále do kulturního domu postoupily dvě děti od nás – Hanča a Víťa. Budeme jim držet pěsti.

Jolča Dudková, Hanča Nepustilová

Karneval

Karneval byl príma. Byly tam různé soutěže. Házení do šaška, kopání do branky a nošení vajíčka na lžičce. A když jsme vyhráli, dostali jsme odměnu. Nejvíc se nám líbilo nošení vajíčka na lžičce. A také jsme tančili tanec kuřátek. Masky byly pěkné. Vyhrály dvě – Elsa a kovboj. Já jsem byla oblečená za Růženku. Kiki kostým neměla, ale to nevadilo, i tak to bylo príma.

Kiki  Zelená, Niki Špinarová

10. února jsme měli ve třídě 2. B karneval. Bylo to krásné. Tančili jsme ptačí tanec. Byly tam krásné masky a hráli jsme různé hry a soutěže. Dostávali jsme bonbóny. A pak jsme tancovali a tancovali, dokud paní učitelka nezastavila písničku a řekla: ,, Děti, jdeme soutěžit!“ Já, Bára jsem byla převlečená za Marušku a Pája za Růženku, v paruce jí to slušelo.

Bára Fialová, Pavla Mrňousová

Jak se staví dům

V českém jazyce jsme si četli o tom, jak se staví dům. Verunka si vzpomněla, že její táta je inženýr. Tak jsme ho pozvali do školy. Povídal nám o své práci. Byli jsme velmi překvapeni, když nám ukázal velké množství podrobných plánů Městských lázní, kde dělal při stavbě stavební dozor. Také nám ukázal fotky, jak se lázně stavěly. A fotky míst, kam se obvykle nedostaneme. Bylo to moc zajímavé.

Verča Červinková, Šárka Stará