Zprávičky z 5.C

/ Kateřina Petrová

Hlásíme se opět z naší třídy 5. C.

Zprávičky z 5.C

Hlásíme se opět z naší třídy 5. C. V září jsme přivítali nového spolužáka Martina ze Zubří. Trošku jsme se rozkoukali a hned jsme skočili do školního koloběhu, který nás čeká. Září bylo krásné, tak jsme v tělocviku chodili ven.  Ještě v září jsme zahájili plavecký výcvik. Třídu i chodbu jsme si vyzdobili našimi zdařilými obrázky.

Říjen byl plný příprav na oslavy 100. výročí vzniku naší republiky. Připravovali jsme projekty a chystali instalaci komentované výstavy v naší třídě pro spolužáky z 1. stupně. Zapojili jsme se také do „Dne republiky“.

Včelařská výstava „Vůně medu“ v Horáckém muzeu už je tradicí – ochutnáváme sladký med a kupujeme voňavé perníčky.

Blížil se advent a třída voněla jehličím a sušeným ovocem. Krásné adventní věnce si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Čert s Mikulášem přišel vzápětí. Asi jsme byli hodní nebo spíše peklo bylo přeplněné, protože čerti nikoho neodnesli a ještě jsme dostali sladkosti. V prosinci k nám zavítalo sdružení „Portimo“ s programem „Bezpečný internet“. To už ale na dveře ťukaly Vánoce. Jelikož pečeme každý rok, jsme už zdatní pekaři a cukráři, tak naše vánoční cukroví bylo skvělé. Ve třídě jsme si nazdobili vánoční stromeček a nedočkavě čekali na den, kdy si rozbalíme dárečky. A že jich bylo.

Krásné zimní počasí nám umožňuje v hodinách tělocviku chodit ven – hrajeme hry na sněhu a bobujeme. Minulý týden jsme dostali pololetní vysvědčení a užili si jednodenní prázdniny.

A teď hurá do druhé poloviny školního roku, který bude zase plný školních povinností, ale i zážitků z našich společných aktivit.