Zprávičky z 1. A

/ Kateřina Petrová

Zprávičky z 1. A

Hlásíme se opět z naší třídy. Už dva měsíce jsou z nás školáci. Ve třídě jsme všichni kamarádi. Umíme psacím písmen napsat některá písmena, čteme slova a jednoduché věty. V matematice sčítáme a odčítáme do 5. V prvouce si povídáme o rodině. Ve skupinách jsme si ve třídě zahráli pexeso.

Ve čtvrtek  31. října jsme zažili druhý daltonský den, tentokrát na téma „Halloween“. Celým dnem nás provázela pohádka s malým roztomilým duchem. V českém jazyce jsme skládali slova ze slabik schovaných v dýních, hledali jsme duchy se stejnými slabikami. V matematice nás čekaly příklady a hledání schovaných číslic ve strašidelném obrázku. V pracovních činnostech jsme společnými silami připravili tvarohovou pomazánku se sýrem a česnekem a spoustou zeleniny. Za splněné úkoly nás čekala sladká odměna. Dopoledne rychle uteklo a my už se těšíme na další daltonský den, tentokrát adventní.