Zprávičky ze 3. C

/ 1.B

Školní rok se rychle blíží ke konci a my Vás chceme informovat o zajímavých věcech, které jsme společně prožili. V březnu jsme oslavili v daltonském dnu Den …

Zprávičky ze 3. C

V březnu jsme oslavili v daltonském dnu Den vody. Počítali jsme denní spotřebu vody, vymýšleli křížovku a vyráběli dešťový mrak. Duben byl ve znamení Velikonoc a čarodějnic. V daltonských dnech jsme seli obilí, vyráběli velikonoční dekorace, plnili čarodějnické úkoly a vyráběli čarodějnici.

Květen byl ve znamení školního výletu do Prahy, na který jsme se všichni moc těšili. Ve středu 10. května svítilo sluníčko už od rána, a tak jsme natěšeni a vybaveni pořádnými svačinami nastoupili před sedmou hodinou do autobusu a vydali se směr Praha. V Praze si nás vzaly na starost úžasné průvodkyně a provedly nás prostory Pražského hradu. Potom nás čekal skvělý oběd a prohlídka Chrámu sv. Víta a hrobky českých panovníků. Na závěr výletu jsme prošli Zlatou uličku a koupili suvenýry pro rodiče a sourozence. V pozdních odpoledních hodinách jsme plni dojmů a zážitků nasedli do autobusu a vydali se domů. Celý den byl skvělý a my jsme si ho moc užili. V dalších dnech jsme si ve škole o Praze ještě povídali, vyráběli projekty a malovali obrázky.

Před námi je poslední měsíc školního roku. Dokončujeme plavecký výcvik a chystáme divadlo pro rodiče.