Zprávičky ze 3. C

/ 3. C

Zprávičky ze 3. C

Školní rok rychle plyne, za námi je 6 měsíců pilné práce, ale i spousty zážitků. V září jsme navštívili městskou knihovnu, kde pro nás paní knihovnice připravily „Den s pohádkou“, plnili jsme různé úkoly s pohádkovými bytostmi. Hned po skončení jsme se přesunuli do Radešínské Svratky na  „Výstavu strakatého skotu“. V říjnu jsme byli v Horácké galerii na zajímavém programu „Barvohrátky“. Dozvěděli  jsme se vše o barvách a prakticky jsme si vyzkoušeli míchání barev a společně jsme ve skupině namalovali obraz. Na konci měsíce jsme prožili „Halloweenský  den“ se spoustou strašidel, vyrobili jsme si lucerničky a upekli slaďoučké palačinky. Konec listopadu byl ve znamení  „Adventu“. Vyráběli jsme adventní věnce, které provoněly naši třídu jehličím, skořicí a pomerančem. Začátek prosince byl spojen samozřejmě s  „Čertovským dnem“. Společně jsme si připravili výborné čertovské toasty a také nás navštívili čerti, Mikuláš a anděl. Celý prosinec  jsme se pečlivě připravovali na vánoční vystoupení v kulturním domě a tradičně jsme si upekli vánoční perníčky. Pod vánočním stromečkem ve třídě jsme našli spoustu krásných dárků a těšili se na Vánoce se svými blízkými. Leden pro nás nachystal  bohatou sněhovou nadílku, a tak jsme mohli v hodinách tělocviku chodit ven a bobovat. Na zahřátí jsme si po dovádění na sněhu uvařili čaj a připravili si toustíky. Jednou nás paní učitelka překvapila a dostali jsme párek v rohlíku. Na konci ledna jsme si převzali pololetní vysvědčení a užili si jednodenní  prázdniny. V únoru za námi přišla paní Mašterová se svými fenkami zlatých retrívrů a dozvěděli jsme se zajímavosti o canisterapii. Začátkem března pro nás divadelníci z Hradce Králové nachystali Ezopovy bajky. Na konci března zahájíme povinný plavecký výcvik. Už se moc těšíme a určitě vás budeme o všem informovat.