Zprávičky ze 4. B

/ Eva Pešková

Svátek maminek V pátek 10. 5. jsme pozvali rodiče, prarodiče i další nám blízké do školy. Připravili jsme si pro ně pásmo nejstarších pověstí  …

Zprávičky ze 4. B

Svátek maminek

V pátek 10. 5. jsme pozvali rodiče, prarodiče i další nám blízké do školy. Připravili jsme si pro ně pásmo nejstarších pověstí  českých a spolu s našimi dalšími dovednostmi jsme je předvedli našim hostům. Představení jsme věnovali rodičům jako dárek a poděkování za jejich lásku a péči. Bylo to krásné a příjemné páteční odpoledne. Už při nacvičování jsme si užili spoustu legrace. Divadlo jsme zahráli i kamarádům ze 4.A.

Románský sloh

Nové učivo vlastivědy nás stále častěji zanáší do pro nás zatím neprozkoumaných míst.  Společně jsme tentokrát hledali románské stavby v Česku a ve skupinách plnili zajímavé úkoly. Teď už víme, kde se vzal název „románský“ a s jistotou poznáme i dobové stavby.

Šikana nebo škádlení?

S touto otázkou nás 14. 5. konfrontovaly lektorky z Portima o.p.s. Provedly nás preventivním programem s názvem Kryšpín, Špína, Špindíra. My jsme se tak stali pomyslnými svědky šikany Kryšpína, která zašla příliš daleko. Jsme rádi, že takové situace nezažíváme.  Pokud se do podobné situace dostaneme, víme, jak se zachovat.