Zprávičky ze 4.C

/ 1.B

Zprávičky ze 4.C

V tomto školním roce se hlásíme z naší třídy už naposledy. Chceme se s vámi podělit o naše společné zážitky. V dubnu jsme v daltonském dnu strávili „Den ve středověku“. Do školy jsme přišli v dobovém oblečení, na internetu jsme si našli recepty ze středověké kuchyně. Recepty jsme si krasopisně přepsali ozdobným písmem a pak hurá do cvičné kuchyňky dobroty připravit. Kluci uvařili bílou zelňačku a děvčata upekla lívance s marmeládou. Společně jsme si na všem pochutnali. Konec dubna byl ve znamení čarodějnic. Ve třídě jsme si vytvořili recepty na čarodějnické lektvary a pak převlečeni za čarodějnice a čaroděje vyrazili na soutěžní dopoledne na hřiště. V květnu jsme ochutnali mléčné výrobky z Madety a 1. června oslavili společně svátek všech dětí.

Všichni jsme už netrpělivě vyhlíželi čtvrtek 7. června, který byl ve znamení školního výletu na chatě Duha na Třech Studních. Na výlet jsme vyrazili pěšky s batohem na zádech. Na místě jsme měli připravený skvělý oběd,  „kuřízek“ s bramborovou kaší, a odpoledne plné netradičních soutěží a úkolů (chůze po laně, shazování plechovek, hra včeličky, …). Večer nechyběl táborák, opékání špekáčků a zpívání písniček. Jako bonus na nás čekaly balónky plné helia, které na chvíli změnilo náš hlas při čtení krátkých básniček. Byl to skvělý zážitek. V polovině června jsme dokončili akci BESIP – zopakovali si teorii a napsali testy k získání „řidičáku“ na kolo. Na dopravním hřišti jsme si pak teorii ověřili v praxi. Pak už jsme pilně trénovali pohádky na divadelní představení, které tradičně pořádáme pro naše milé rodiče. Tentokrát jsme nacvičili  – Princeznu na hrášku, Tři prasátka a Šípkovou Růženku. Divadlo se nám povedlo a společně jsme ochutnali dobroty, které jsme pro rodiče připravili. Prožili jsme báječný den plný pohody. V pátek už jen přebereme vysvědčení a pak hurá na prázdniny. Přejeme všem slunečné a pohodové léto.