Zprávičky ze 4. C

/ 1.B

Zprávičky ze 4. C

Zdravíme už jako čtvrťáci, těšíme se na nové výzvy a společné akce. Do třídy k nám nastoupila nová asistentka pedagoga, paní učitelka Hanka. I v letošním školním roce Vás budeme pravidelně informovat o všem, co jsme společně prožili.

V polovině září jsme zahájili povinný plavecký výcvik. Přijela za námi společnost Seiferos s ukázkami dravců. Společně jsme si připomněli Evropský den jazyků. Učitelé jazyků připravili stanoviště, kde jsme se dozvěděli zajímavosti z různých evropských zemí, kde se mluví anglicky, německy a rusky. Řešili jsme hádanky, hráli pexeso, četli jazykolamy a napsali si svoje jméno azbukou. Za splněné úkoly jsme dostali dobrůtku typickou pro danou zemi.

V říjnu jsme navštívili besedu o Vietnamu v KD.

Posledního října jsme prožili daltonský halloweenský den. Vymýšleli jsme strašidelný příběh, počítali halloweenské příklady na písemné dělení, naučili jsme se básničku a nakonec jsme si upekli slané „šneky“ z listového těsta.