Zprávy z 5. C

Jaro v naší třídě.

Zprávy z 5. C

Všeználek

Soutěže Všeználek se zúčastnilo deset týmů po čtyřech žácích z obou základních škol. Z naší školy za třídu 5. C soutěžili žáci Veronika Žváčková, Lucie Felcmanová, Vilém Kalášek, Štěpán Strojvůs, Klára Janů, Daniel Rundštuk, Štěpán Polnický a Ondřej Polnický. Soutěžící se utkali v rychlém testu z různých oborů, snažili se co nejrychleji uhádnout logickou hádanku s dřívky, složit obrázek z dílů, utvořit slova z daných písmen a jiné. Nakonec postoupilo pět družstev do finále. Jako vítěz z něj vyšlo družstvo třídy 5. A naší školy. Pokračují tak v soutěži v okresním kole. Naše třída 5. C skončila na pěkném 6. místě.

Vítáme jaro

V rámci hodin pracovních činností jsme vyráběli z vlněných bambulek jarní zvířátka – zajíčky. Žáci si podle šablony vytvořili dva druhy kruhů se středy. Ty pak omotávaly různými druhy vlny. Paní učitelka je rozstřihala a stáhla ve středu kruhu. Děti jim pak daly společně s paní asistentkou konečnou podobu zajíce. Před velikonočními prázdninami si všichni odnesli zajíčky domů.

Den vody

Na oslavu Dne vody přišla celá naše třída v modrém. Abychom si připomněli, jak je voda důležitá, přichystal si každý z žáků krátký referát o vodě, který přednesl třídě. Pak jsme referáty nalepili na plakát. Touto cestou se žáci dozvěděli spoustu užitečných informací o vodě, jak jí neplýtvat a jak ji chránit.