ZVÍŘÁTKA U STROMEČKU

/ Kateřina Horváthová

O Vánocích správný hospodář myslí i na zvířátka. A my jsme nezapomněli na zvířátka v lese.

ZVÍŘÁTKA U STROMEČKU

Připravili jsme s dětmi zeleninu, zbytky chleba, kaštany a vyrazili jsme do lesa ozdobit pěkný smrček. Cestou kolem sádek jsme si pro štěstí pohladili kapra. Byl to pořádný macek.  Na poli už na nás čekaly tři srnky. Rozhlíželi jsme se po lese a hledali ten nejkrásnější stromeček. Návrhů byla spousta, ale na ty bychom asi naše zeleninové ozdoby nenavěsili. Až nakonec nás zaujal smrček hned u cesty. Zkrášlování stromku nám chvíli trvalo, ale přesto zbyl čas na hrátky ve sněhu. Někdo dokonce stavěl domečky. Někteří dobrodruzi se odvážili až k potoku. Dopadlo to dobře, a tak jsme se do školy vraceli jen pořádně vyvětraní a nikoli mokří.

Samozřejmě jsme s sebou měli foťák a vše zdokumentovali.